Wydarzenia Kulturalne i Degustacje Opole

Rezerwacje i informacja:   +48  662 276 523
TERAZ WSZYSTKIE KONCERTY MOŻESZ ZOBACZYĆ NA NASZYM KANALE        (kliknij na logo)

BITWA O WINO

Lubisz nie tylko wino degustować, ale i podyskutować o nim?
Wymienić się opiniami? Pospierać się, poprzekomarzać?
A może po prostu posłuchać i popróbować?
Ta degustacja w swobodnej formule, to świetna okazja by poznać ten szlachetny trunek z jego zaletami i wadami. Zderzyć opinie wybitnego sommeliera z odczuciami celebrującego z zamiłowaniem wino praktyka.
W Bitwie o Wino nie chodzi wszak o wygraną, ani przegraną, lecz o fajną zabawę przy świetnych trunkach.
Zapraszamy na degustację którą poprowadzą
sommelier Mirosław Lasota oraz właściciel Probierni Matecznik Tomasz Kunstler.
Liczba miejsc ograniczona, radzimy wcześniej zakupić wejściówki. Cena 65 zł/os
Start piątek 10 lipca godzina 19:00 Probiernia Matecznik sala Whisky Room
Więcej informacji w wydarzeniu lub pod nr 662276523
 

BITWA ZACZYNA SIĘ ZA:

 

Drogie Panie oraz Panowie!

Czy zgodzicie się ze mną że na dobre samopoczucie ma wpływ dobra forma, początek lata oraz dobre wino?
😋👍😃🍷🥂
Wszystko to już w sobotę 20 czerwca w Probierni Matecznik. Zajęcia poprowadzi profesjonalna instruktor jogi Beata Sewińska, znana z prowadzenia kilku cyklów Vinyasa i Vino w naszym matecznikowym przytulnym Whyski Roomie.
Po szczegóły dzwońcie i pytajcie Beatkę 501069237 lub do Matecznika 662276523
Rezerwujcie ostatnie wolne miejsca!!!
Grupa na 16:00 (już komplet) na17:30 są jeszcze wolne miejsca
Koszt 60 min zajęć – 35 pln, w cenie oczywiście lampka wina lub kawa, herbata, którą ugościmy Was po zajęciach.
Ważne! Dla Waszego komfortu i bezpieczeństwa przynosimy własną matę.

Drogie Panie oraz Panowie!

Każda okazja jest dobra by świętować, zwłaszcza jeżeli chodzi o kobiety i wino, a jeśli dodamy do tego śpiew? 🙂
Zapewniamy, że będzie gorąco, wesoło i bardzo winnie! Zapraszamy Panie, nie wykluczając Panów w piątek, 6 marca do naszej matecznikowej piwniczki na degustację win ze świata, komentowaną przez sommelierów, połączoną z recitalem opolskiej wokalistki Aleksandra Łacińska.
Dla dodania pikanterii wydarzeniu, proponujemy konkurs z nagrodami dla WSZYSTKICH (Pań i Panów!), którzy przybędą w czerwonych szpilkach!!! XD (no dobrze… może być też inne obuwie, koniecznie w kolorze czerwonym!!!) a o szczegółach poinformujemy w trakcie. 😉
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc i duże zainteresowanie prosimy o wcześniejszą rezerwację i zakup biletów.
Koszt wieczoru 65 zł/osobę.
Kontakt Probiernia Matecznik  662 276 523  wtorek-niedziela, po godzinie 13-tej.
Przygotujcie dobry humor i nieskrępowany stan ducha!

Umiłowani w winie

Czas karnawału, to czas radości, dobrej zabawy, gorących wrażeń ze szczyptą szaleństwa. Czy wszystko to można zmieścić w butelce? Czy w jednej? 🙂
Zorganizowaliśmy dla Was prawdziwy Karnawał Win!
Bąbelki z najznakomitszych karnawałowych regionów Europy, oraz premierowe wina z Brazylii, tego wszystkiego będziecie mogli doświadczyć we czwartek 20 lutego w naszej matecznikowej piwnicy. O trunkach opowie nam znamienity polski sommelier Krystian Sakas, a atmosfera będzie się sukcesywnie rozgrzewać. Pomimo, że to czwartek, to muzycznie i tanecznie zachęcimy Was do pozostania z nami po zakończeniu degustacji.
Rezerwujcie Karnawał Win już teraz, gdyż liczba wejściówek jest ograniczona pojemnością sali.

Cena degustacji 65 zł / os.

Dla odkrywców nowych smaków to idealna okazja ponieważ wszystkie prezentowane wina to gorące nowości!

…a tak świętowaliśmy Walentynki.

Umiłowani w winie,

mamy dla Was wyjątkową propozycję na spędzenie walentynkowego wieczoru w odmienny sposób i wcale nie wymagający pary – do pary. Wszak będzie wszystko co kochacie, czyli wino, muzyka, śpiew a nawet taniec.
Znakomite winne nowości przedstawi Wam sommelier i przyjaciel Matecznika Mirosław Lasota, a prawdziwą francuską piosenkę zaśpiewa – prawdziwa Francuska Nadège Lisotti. Będzie też można spróbować swoich strun głosowych – nie tylko po francusku 😉 przy karaoke, a kto zechce ruszy w tany, gdyż w takiej muzycznej atmosferze i po degustacji nie sposób będzie powstrzymać tanecznych wibracji. 🙂
Nie zwlekajcie, rezerwujcie wejściówki gdyż piwniczka Matecznika ma ograniczoną pojemność.

Cena wieczoru wraz z degustacją 65 zł / os, lub 120 od pary.

czekamy na Was i gwarantujemy świetną zabawę! 🙂

Zapraszamy bardzo serdecznie do wcześniejszej rezerwacji i polecamy tę aktywną formę spędzania czasu w Probiernia Matecznik
Pierwsze Vinyasa i Vino w promocyjnej cenie 25 zł (w tym lampka wina lub herbata, woda czy kawa. Na tym nie koniec, planujemy kolejne warsztaty w ramach Vinyasa Joga i Vino w Mateczniku. Co Wy na to?

Kochani Kulturo-winomani. Listopad nie musi być szary, bury, monotonny i ponury. Aby go zenergetyzować postanowiliśmy
zaproponować Wam popołudnie z jogą i z winem. W ramach obchodów 7 urodzin Cultura y Vino Opole to kolejna atrakcja by spędzić z nami czas aktywnie i w pełni kulturalnie 🙂
Jeśli już znacie i kochacie Vinyasę lub jeśli chcecie poznać tą metodę praktykowania jogi przybywajcie do cudownej, ciepłej i przytulnej przestrzeni Matecznikowego Lounge Baru. Klimat naszego „Whisky Roomu” to idealne miejsce na spotkania, relaks oraz na jogę otuloną blaskiem świec i wyścieloną miękką wykładziną pod stopami. Zaś po ćwiczeniach zapraszamy na kojącą lampkę wina i kontynuację przyjemności 🙂
Vinyasa Joga to praktyka jogi, w której największą uwagę poświęca się koordynacji oddechu i ruchu. Kładzie się w niej nacisk na trening dostosowany do indywidualnych potrzeb i predyspozycji. Praktyka jest tak modyfikowana, aby wzmocniła personalne zdolności uzdrawiania, dawała odczucie dobrego samopoczucia, elastyczności i siły.
Gościem prowadzącym zajęcia będzie Beata Sewińska Be Ska posiadająca Międzynarodowy Certyfikat Instruktorski Vinyasa Yoga ( 200 YTT Yoga Alliance) oraz odbyte szkolenia i warsztaty nauczycielskie u Davida Swansona, Manju Jois’a, Maty Ezraty i Carmen Aquilar. Na co dzień prowadzi zajęcia jogi w Instytucie Ćwiczeń Psychofizycznych Zen oraz Grocie Solnej.

tel. kom. 662 276 523
Nie zastanawiajcie się długo, bo wszystkich nie pomieścimy.
Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletów i rezerwacji miejsc.

… POSPIESZ SIĘ – ZOSTAŁO JESZCZE TYLKO: 

Est arrive !!!

Wszystkich winomanów zapraszamy do Matecznika na kieliszek, dwa, lub po całą butelkę tegorocznego młodego francuskiego wina. 🙂 Kolekcja win od Albert Bichot B. N. oraz B. N. Village, jak dotąd nas nie zawiodła. Co roku pijamy i porównujemy młode roczniki Bojolais. Będzie tak i tym razem 🙂
Wina dostępne również w naszym butiku Cultura Y Vino na rogu ul. Ozimskiej i Dubois do wyczerpania zapasów.
Beaujolais Nouveau, czyli Święto Wina, każdego roku przypada na inny dzień listopada, jednakże jest to zawsze trzeci czwartek listopada, w którym do sprzedaży trafia młode wino z regionu Beaujolais, położonego na południowo wschodnim skraju Burgundii. Region ten rozciąga się od Lyonu po Macon, ma długość 55 km i obejmuje swoim obszarem około 23.000 hektarów. W Beaujolais głównym uprawianym szczepem jest Gamay, który jest wspólną cechą wszystkich win z regionu, jednakże wina wywarzane z tego szczepu potrafią różnić się w zależności od warunków uprawy jak również różnorodności gleby.
Tradycja picia młodego wina narodziła się już w średniowieczu, a to za sprawą kultu św. Marcina i świętomarcińskich zwyczajów. W tym okresie w Europie świętowano koniec zbiorów i przy tej okazji pito młode wina. We Francji święto to zostało zapoczątkowane w Lyonie, gdzie młode wino z Beaujolais trafiało w połowie listopada do lokalnych barów. Dzięki zabiegom marketingowym w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, sława młodego wina dotarła do najdalszych zakątków świata, gdzie zaczęto obchodzić Beaujolais Nouveau, zwane inaczej Świętem Winnej Łodygi.

tel. kom. 662 276 523
Nie zastanawiajcie się długo, bo wszystkich nie pomieścimy.
Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletów i rezerwacji miejsc.

Degustacja porównawcza win świata z tych samych szczepów

Kochani Winomani 🙂
Mamy zaszczyt zaprosić Was na prawdziwą perełkę wśród naszych winiarskich spotkań, a mianowicie na pierwszą degustację porównawczą.
Polegać ona będzie na porównywaniu wszelkich indywidualnych cech charakteru i walorów smakowych, zapachowych win z jednakowych szczepów, ale z różnych szerokości geograficznych świata.
To wyjątkowa szansa, by przekonać się jak ważny jest tzw „terroir” , czyli miejsce pochodzenia winiarskich upraw i jaki ma wpływ na charakter wyprodukowanego wina.
Następną niespodzianką jest nasz wyjątkowy Gość, pierwszy raz w Mateczniku, Sommelier Krystian Sakas, który nie dalej jak w poniedziałek, stanął na podium najwybitniejszych sommelierów dolnego śląska i to on właśnie wybrał dla nas ową nietuzinkową selekcję win ze szczepów: Sauvignon Blanc, Pinot Noir i Riesling.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji. , Dla uczestników tego spotkania mamy promocyjną cenę 40 zł/os z okazji obchodów 7-lecia kultury z winem w Opolu.
Przy zakupie prezentowanych win w dniu degustacji obowiązuje na nie 10% rabatu.
Polecamy serdecznie! 🙂

Kliknij na logo YouTube i zobacz koncert… –>

Bilety tylko 25 zł – a w cenie wejściówki lampka wina!
(kto przybędzie jako kierowca może wybrać wino bezalkoholowe lub napój). do nabycia w Mateczniku
tel. kom. 662 276 523

Nie zastanawiajcie się długo, bo wszystkich nie pomieścimy.
Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletów i rezerwacji miejsc.

Na 7 Urodziny kultury z winem w Opolu. nie może zabraknąć kultury! 🙂
Zapraszamy zatem na kolejne wydarzenie, tym razem muzyczne.
Dwa piękne męskie głosy, dwie gitary i tysiąc opowieści.
Tyle, i jeszcze więcej nasza piwnica pomieści! 🙂
Zmieści też melo-winomanów oraz licznych fanów tych dwóch Panów ;-D
Niezwykły koncert duetu S&B w składzie Janek Samołyk i Leon Rebizant (Rafał Doliński) to prawdziwa uczta ponieważ
dwa męskie głosy śpiewające w harmonii to rzadkość na muzycznej scenie. Tę lukę wypełnia S & B – duet gitarzystów akustycznych o niebywałej wrażliwości, którą przekazują wraz z energią i emocjami swojej publiczności.
Zapraszamy wszystkich, którym dobra muzyka, dobre wino oraz kameralny, pogodny klimat nie są obojętne.

Do koncertu pozostało: 


tel. kom. 662 276 523

Nie zastanawiajcie się długo, bo wszystkich nie pomieścimy.
Zachęcamy do wcześniejszego zakupu biletów i rezerwacji miejsc.

Degustacja win Hellow-Spain

to prezentacja wyselekcjonowanych hiszpańskich win w straaasznie fajnym stylu. 🙂 To oczywiście mała aluzja do Helloween, ale postaramy się by nie wiało grozą.
Trunki komentować będzie dobrze Wam już znany i wyczekiwany sommelier Mirosław Lasota, więc dawka śmiechu i zabawy gwarantowana!
Spodziewajcie się też sporej wiedzy na temat regionów i sposobów wytwarzania iberyjskich win. Reasumując, będzie trochę strasznie, trochę śmiesznie, ale na pewno nie nudno! 😀
Świętując w dalszym ciągu 7 urodziny Kultury i Wina w Opolu, mamy dla Was dobrą informację. 

Cena degustacji wynosi połowę regularnej kwoty czyli 30 zł/os. a prezentowane wina będą w sprzedaży ze specjalnym rabatem.
Zapraszamy jak zwykle do wcześniejszego zakupu wejściówek i rezerwacji miejsc. Mile będą widziane oraz doceniane „straszne” elementy stroju 🙂

Umiłowani w winie!

Nie poddawajmy się jesiennej aurze. Sięgnijmy po afrykańskie słońce! 🙂
Jednocześnie, tym słonecznym akcentem, chcemy rozpocząć fiestowanie siódmej rocznicy naszej kulturalno – winnej aktywności w Opolu.
Niech miesiąc październik oraz listopad, poprzez wiele organizowanych wydarzeń, konkursów, promocji, będzie ukoronowaniem naszego dorobku, pasji i współpracy z wieloma partnerami i oczywiście z Wami Kochani Goście, Pasjonaci kultury i wina.
Jest nam niezmiernie miło ogłosić i zaprosić Was na przedpremierę oraz wyjątkową degustację, komentowaną przez Clementa Joliveta, Brand Ambassadora winnicy Klein Constantia z Południowej Afryki.
O historii tej unikatowej winnicy rozpisywał się już w 2010 roku Wojciech Gogoliński w Czasie Wina.
Wydzielona w 1766 roku z byłej posiadłości gubernatora Simona van der Stela winnica, została kupiona i odnowiona przez rodzinę Jooste w latach 80-tych XX wieku. Zainwestowano w nowe technologie, pozyskano doskonałych enologów oraz zmodernizowano sprzęt, równocześnie rozpoczynając replantację winnic. Po tych zabiegach wina z Klein Constantia zaczęły zdobywać światową renomę, zwłaszcza z odmiany sauvignon blanc, która bardzo dobrze przyjęła się na czarnym lądzie. Odnowiono także to, z czego słynęły tutejsze winnice – należące do najwspanialszych na świecie słodkie muskaty sprzedawane pod nazwą Vin de Constance”. Siostrzana winnica ANWILKA VINEYARDS
w Stellenbosch, produkuje światowej klasy czerwone mieszanki pod okiem uznanych na całym świecie ekspertów z Bordeaux.
Dziś wina z Klein Constantia oraz Anwilka znaleźć można w kartach najlepszych restauracji na świecie i będzie można doświadczyć ich i zamówić w naszym Mateczniku 🙂
I jeszcze jedna dobra informacja. Promocyjna cena degustacji wynosi połowę regularnej ceny – 30 zł za osobę.
Zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji ponieważ dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc.

Kontakt Probiernia Matecznik 662276523 po godz. 13-tej.

Relacja zdjęciowa z koncertu Modest Jazz Quartet

Klasyczny skład: kontrabas, gitara, perkusja oraz saksofon tenorowy. Klasyczne już utwory jazzowe ubiegłego wieku: Coltrane, Davis, Rollins, Henderson, Jarrett i inni.

Nazwa kwartetu nawiązuje rzecz jasna do jednej z najsłynniejszych formacji lat 60-tych, „Modern Jazz Quartet”. Przymiotnik „modest” ma tu podkreślać skromność, pokorę i uczciwość wykonawczą w podejściu do wybitnych kompozycji gatunku.

Nieoficjalna nazwa zespołu brzmi jednak: Młodest Jazz Quartet, a to dlatego, że różnica wieku między najmłodszym i najstarszym uczestnikiem przedsięwzięcia wynosi niemal 40 lat, co wykonawcy podkreślają z dumą i zadowoleniem wskazując na ponadczasowość fascynacji jazzem. O tym, co wynika z takiego międzypokoleniowego spotkania będzie można przekonać się nausznie w naszej piwnicy…. Zapraszamy !
Cena biletu:  25 zł

Modest Jazz Quartet – 07.08.2019r (środa) – g.19.00

Kochani Winomuzykomani!

Pamiętacie Los Duendes? Koncert flamenco w naszej winnej piwnicy, podczas którego nie wszystkich chętnych mogliśmy pomieścić. Obiecaliśmy Wam powtórkę i oto pierwsze jej przebłyski. Do znanego już Wam wokalisty Borja Soto, dołączy prawdziwy wirtuoz gitary oraz wybitna Bailadora! 💃💃💃 
Będzie na prawdę wyśmienicie i mega hiszpańsko. Nie musicie już jechać tam na wakacje 😁 
Więcej informacji wkrótce w wydarzeniu.
Chętnym przypominamy, że miejsce dla publiczności mamy ograniczone, dodatkowo zajmie je podest dla tancerki.
Zachęcamy do wcześniejszego zakupu wejściówek.
Cena 30 zł

Slam poetycki

….to publiczna rywalizacja poetów, podczas której rolę jury pełni publiczność. To połączenie poezji i performance’u w niezobowiązującej atmosferze. Zasady slamu są proste. Slamerzy mają po trzy minuty na wygłoszenie autorskiego tekstu. Nie mogą używać instrumentów ani rekwizytów. Publiczność decyduje kto wygrywa pojedynek. Dla zwycięzcy slamu poetyckiego przewidziane są nagrody książkowe i gadżety festiwalowe.

W ramach organizowanego slamu poetyckiego, Fabryka Inspiracji zaprosiła uczestników ogólnopolskich turniejów slamowych, którzy przedstawią swoje utwory w ramach rywalizacji podczas otwartego turnieju slamowego. Jeśli nie zetknęliście się jeszcze z wyjątkowo dynamiczną bliskością, jaka wytwarza się podczas turnieju między publicznością a występującymi, to macie okazję doświadczyć jej w doborowym gronie artystów pochodzących z różnych części Polski.

Zaproszeni slamerki i slamerzy to: Rudka Zydel (zwyciężczyni Pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego), Patrycja Sikora, Tomasz Krasiński i Jan Jamiołkowski – jedni z najlepszych performerów w kraju. Spośród licznych, a może nie oczywistych artystów, którzy przewinęli się przez slamowe sceny, są np. aktor Viggo Mortensen (tak,tak, Aragorn…), raper 'Małpa’, poeta i współautor bloga Make Life Harder Jakobe Mansztajn czy aktorka i wokalistka 'Siksa’.
Do tego elektroniczną muzykę podczas turnieju zapewni nam Cult of Hips. Całość poprowadzi Maciej Mikulewicz.
Bilety: bezpłatnie!

Całkiem spontanicznie lecz z ogromną przyjemnością pragniemy Was zaprosić Szanowni Sympatycy Matecznika na kolejny muzyczny rarytas! Już we środę 5 czerwca w cyklu „Muzyka Matecznika” wybrzmi w naszej piwniczce wyjątkowy Gość – NATALIA KWIATKOWSKA! 🤗😍🎤🎤🎤🎧🎼
Dziewczyna z Bieszczad, która została uznana za najlepszą wokalistkę bluesową 2015, 2016 oraz 2018 wg czytelników kwartalnika „Twój Blues”. Nominowana do „WOKALISTKI ROCKU” przez Antyradio. Na co dzień śpiewa w zespole Cheap Tobacco, z którym, za ostatni album dostała nominację do nagrody FRYDERYKA 2019.
W tym roku zespół reprezentować będzie Polskę w Kanadzie na Canadian Music Week (jedno z najważniejszych wydarzeń w Ameryce Północnej),

oraz na Sziget Festival na Węgrzech (festiwal na 600 000 osób).
Natalia wykorzystuje swoją charyzmę, kobiecość oraz subtelną aurę, które przekładają się na komponowane i wykonywane przez nią utwory. Śpiewa o sobie, swoich emocjach, oraz przeżyciach. Pomaga słuchaczom dotrzeć do głęboko skrywanych uczuć, o których często boimy się głośno mówić.
Prosimy o wcześniejszy zakup biletów, ponieważ nie dysponujemy dużą ilością miejsc.  Melowinomani – widzimy się wkrótce!

Wstęp na ten kameralny recital w promocyjnej cenie 25zł 
plus dla chętnych lampka wina gratis.

Cantina Bagnasco

Kochani, tym razem zabieramy Was w piękną podróż w stronę lata!
Choć u nas miesiąc maj powinien się maić, to polskie słońce nas nie rozpieszcza, zatem postanowiliśmy rozpieścić się sami fantastycznymi letnimi smakami Lombardii. Zapraszamy na komentowaną degustację 6 doskonałych win z okolic Pawii. Degustację poprowadzi Radosław Trzos założyciel Wine Market, który już od 8 lat importuje włoskie wina od zaprzyjaźnionych właścicieli winnic. Owoce tej pięknej przyjaźni będziemy mogli kontemplować wspólnie 28 maja. Nie zabraknie też typowych włoskich przekąsek. Zainteresowanych, prosimy o wcześniejszą rezerwację oraz zakup wejściówek, gdyż nie pomieścimy w naszej piwniczce wszystkich spragnionych fanów ciepła i włoskich trunków.

Start: 28.05.2019r,       godz. 19.00    Cena biletu: 60pln

… fotorelacja z niedzielnego koncertu – było niesamowicie… Zapraszamy na kolejne spotkania !

los duendes en vivo

Tego jeszcze u nas nie grali!
W cyklu Muzyka Matecznika, tym razem zapraszamy na wyjątkową hiszpańską ucztę flamenco! Niedziela 19 maja.
Los Duendes, to projekt, którzy tworzą artyści z Hiszpanii, Kuby i Polski w składzie:
Niño Soto – Śpiew, Maciej Posłuszny – Gitara, Osmar Pegudo – Cajon. Co ciekawe, nazwa zespołu pochodzi od „Duende”. To elf, krasnal, małe magiczne stworzenie zamieszkujące przestrzeń na pograniczu rzeczywistości i fantazji, obecny w wyobraźni wielu kultur od zarania dziejów. W Andaluzji „mieć duende” znaczy posiadać specjalny talent do śpiewu czy grania na instrumencie. To dusza artystyczna odzwierciedlona w sztuce. Los Duendes, zespół celebrujący andaluzyjską muzykę i śpiew, z Wrocławia – miasta krasnali, przybędzie do Opola by zabrać Was we wspólną, magiczną, muzyczną podróż. 
Oryginalne flamenco i prawdziwe emocje zagwarantowane!

Start: 19.05.2019r. Cena biletu: 30 pln

..a jak było – sami zobaczcie… zapraszamy na kolejne spotkania i degustacje !

Od Szkocji przez Karaiby, aż do USA

Dobra informacja dla sympatyków „mocniejszych” wrażeń!
16 maja odbędzie się w podziemiach Matecznika profesjonalna, komentowana degustacja nowej kolekcji wysokoprocentowych trunków. Zainteresowanych zabierzemy w daleką i intensywną podróż, której przewodnikiem będzie nasz Gość Specjalny Mikołaj Rzeźnik.
Pierwsze kroki za barem stawiał 11 lat temu w swoim rodzinnym mieście, Poznaniu. W pewnym momencie jego kariery pojawiła się Ona. Królowa alkoholi. Whisky. Ich romans trwa już przeszło 6 lat 🙂 Choć owa Pani nie schodzi z piedestału, to piękno świata rumów i koniaków nie pozostało obojętne naszemu ekspertowi. Dzięki doświadczeniu w „Whisky Barze 88” i wiedzy zdobytej podczas pracy dla niezależnego bottlera whisky, Mikołaj potrafi zarazić miłością do starzonych trunków, przybliżać wiedzę na temat ich powstawania i snuć ciekawe opowieści. W swojej karierze miał okazję zwiedzić najważniejsze regiony Szkocji i współpracował ze światowymi autorytetami w dziedzinie whisky jak Charles MacLean, Colin Hampden-White czy Dominic Roskrow.
Zapraszamy do mocnych przeżyć oraz swoistej kąpieli w złotych aromatach whisky i fantastycznej atmosferze karaibskiego rumu.
Podczas degustacji przewidziane przekąski dla zachowania odwagi, zdrowia i równowagi.
Ilość miejsc ograniczona, zatem zapraszamy do rezerwacji i wcześniejszego zakupu wejściówek. 
Cena biletu: 100 pln  Start: 16.05.2019, godz. 19.00

DAY OFF AKUSTYCZNIE

W sobotę 13 kwietnia muzyka na żywo znów wypełni naszą winno-artystyczną piwnicę. Będzie bardzo klimatycznie, miękko, bluesowo, odrobinę szorstko, rockowo. Czyli tak jak w winie, w którym przeplatają się nuty owocowo-kwiatowe z cierpkimi głębokimi taninami. Zapraszamy zatem na bardzo wysmakowany wieczór którego bohaterami będzie formacja DAY OFF oraz niezmiennie WINO! 😉
Wstęp 20 zł/os w tym lampka wina w cenie. 🙂

Lina Wencel, Robert Klimek vocal, Marcin Gonos gitara basowa, kontrabas, Michał Gliniorz gitara, Łukasz Gliniorz instrumenty klawiszowe, Artur Bojarski perkusja, to zespół profesjonalnych muzyków, który posiada w swoim repertuarze własne utwory, ale także tzw. covery, czyli interpretacje znanych standardów rockowych i bluesowych. W ich repertuarze można znaleźć utwory Krystyny Prońko, Edyty Bartosiewicz, Sławka Wierzcholskiego, Martyny Jakubowicz, ale także „I Put a spell on You”, „Sweet home Chicago” i inne muzyczne standardy. Zespół zaskakuje brzmieniem i pomysłami, czego dowodem jest brawurowe wykonanie utworu wielkiego mistrza Młynarskiego „W zielone gramy”. Mamy nadzieję, że będziecie Państwo mieli okazję sami się o tym przekonać.
Zapraszamy serdecznie do wcześniejszej rezerwacji i zakupu wejściówek, ze względu na wielkość sali liczba miejsc ograniczona.

Start koncertu za:

Pecha Kucha Night !

Zobacz relację z wydarzenia – kliknij tu lub na grafikę poniżej. Zobacz też relację zdjęciową z wydarzenia –  kliknij tu.


Pecha Kucha Night

…. to rodzaj prezentacji multimedialnej, składającej się z 20 slajdów po 20 sekund. Ogólna forma jest zarazem czasem przez jaki trwa prezentacja i jest to 6 minut i 40 sekund. Jej nazwa pochodzi z języka japońskiego od określenia dźwięków mowy, pecha kucha oznacza pogawędkę. Ten sposób prezentacji stworzyli w 2003 roku Astrid Klein i Mark Dytham, architekci pracujący w Tokyo. Metoda ta powstała na potrzeby zaprezentowania dużej ilości prezentacji w firmie, w dość rozsądnej ilości czasu.

Wydarzenia Kulturalne Opole

DEGUSTACJA WALENTYNKOWA

Degustacja walentynkowa to znakomita okazja by zaprezentować wina o wyjątkowo zmysłowym charakterze.
Wina dla Dwojga, wprowadzające w metafizyczny świat Amora.
Zachwycające lekką ambrozją, oraz charakternie wytrawne o nutach gorzkiej czekolady. 

Choć Walentynki to tylko pretekst by poszukać win w kategorii „przyjemne” to nie zabraknie wśród nich prawdziwych winiarskich perełek.
Chcecie je poznać i dać się wprowadzić w wyjątkowy nastrój? Zapraszamy serdecznie na tę komentowaną degustację win z pysznymi przekąskami dobranymi do tak oczywistej okazji 🙂
Zachęcamy do rezerwacji nie tylko pary. Wszyscy znajdą tu dla siebie coś odpowiedniego. Zakupu wejściówek już od poniedziałku.
Liczba miejsc ograniczona. Cena biletu: 60pln

Polityka Prywatności
Używamy plików cookie, aby zwiększyć komfort korzystania z naszej strony internetowej. Jeśli korzystasz z naszych Usług za pośrednictwem przeglądarki, możesz ograniczyć, zablokować lub usunąć pliki cookie za pomocą ustawień przeglądarki. Korzystamy także z treści i skryptów stron trzecich, które mogą korzystać z technologii śledzenia. Możesz selektywnie podać swoją zgodę poniżej, aby umożliwić umieszczanie takich stron trzecich. Aby uzyskać pełne informacje na temat plików cookie, których używamy, danych, które zbieramy i jak je przetwarzamy Polityka Prywatności
Youtube
Zgoda na wyświetlanie treści - Youtube
Vimeo
Zgoda na wyświetlanie treści - Vimeo
Google Maps
Zgoda na wyświetlanie treści - Google